KAPEC GEOTASK?
  • The learning process is entertaining and exciting
  • The solved tasks turn into coordinates
  • The chance to follow your progress
  • Along with your schoolmates and friends, go on an adventure, searching for hideouts
Contact info
  • E-mail:

Lake Saadjärv

Location: N58° 32` 26.9", E26° 38` 57.9" | Website: jaaaeg.ee/et/avaleht/

Solve tasks to find hidden Geo point coordinates


Saadjärv on ainus järv, mis kuulub nii Eesti 10 kõige suurema kui ka 10 kõige sügavama järve hulka. Järv on 6 km pikk ja kuni 1,8 km lai. Suurim sügavus on 25 m, aga keskmiselt on järv 8m sügav. Saadjärv on suurim Vooremaa järv asudes Tartu ja Jõgeva maakonna piiril. Järves elab mitmesuguseid kalu: särg, ahven, haug, latikas , angerjas, rääbis jm. Saadjärve rääbis on siin tõenäoliselt elanud aastatuhandeid. 

Rääbis  

Saadjärvel on võimalik ujuda, sõita paadiga või kanuuga, kalastada.
Saadjärve kaldale on rajatud ka kogu perele külastamiseks mõeldud terves Baltikumis ainulaadne Jääaaja Keskus, kus saab näha elusuuruses mammutit ning teisi jääaja loomi. Lisaks saab tutvuda kliimamuutustega. Rohkem kui 2200 m2 näitusepinda on täis lugusid jääaegadest maailma ajaloo taustal ning kuidas on kujunenud maailma ja Eesti loodus.  

Vaata ka: http://jaaaeg.ee/et/avaleht/

Saadjärv on populaarne ka rahvapärimuses. On jutte Saadjärve rändamisest, järves olevast rahapajast jne. 

Saadjärve sündimisest kõneleb rahvasuu, et kus praegu Saadjärv seisab, enne kuiv maa on olnud ja keset järve kohta kirik on olnud. Ühel pühapäeval, kui rahvas kirikusse läks, läinud üks naine kiriku lähedale loogu võtma. Kui naisel heinasaad valmis olnud, tulnud õhtu poolt suur sinine härg ja hakanud heinasaadu sarvedega laiali pilduma. Naine jooksnud appi ja löönud härga vihaga, mis tal käes olnud. Selle löögiga plahvatanud härg lõhki ja saanud järveks, matnud kiriku ja rahva, mis kirikus, kõik oma vesirüppe. Säält on Saadjärv omale nime saanud «Saad». Selge ilmaga peab kiriku torni ots vee sees rahvajutu järele näha olema.